• No products in the cart.
Proceed to Checkout

Jablečný ocet prospívá Vašemu zdraví

Jablečný ocet není žádnou převratnou novinkou. Jeho pozitivní účinky na zdraví jsou známy již po staletí, používaly ho již generace před námi. Neměl by chybět v žádné kuchyni, kde nejen chutná, ale také pomáhá. Podle názvu není těžké uhodnout, že tento druh octa se vyrábí z jablek. Jablka se rozdrtí a nechají kvasit. Díky tomuto přírodnímu procesu se ve výsledném produktu, jablečném octu, zachová velké množství vitamínů, minerálů a enzymů. Je bohatý na draslík, vápník, fosfor, sodík a většinu stopových prvků.

V čem je jablečný ocet prospěšný lidskému organismu?
Má příznivé účinky na trávení. Reguluje tělesnou hmotnost a pomáhá dezinfikovat střeva. Napomáhá v boji s únavou, posiluje imunitu, čistí ledviny, působí jako přírodní antibiotikum, pomůže bojovat s bolestí hlavy. Jeho antimykotické účinky pomáhají proti vnitřním plísním, ale stejně tak dobře působí proti povrchovým kožním plísním.
Pravidelná konzumace malého množství jablečného octa pomáhá regulovat hladinu krevního cukru. A to díky vysokému obsahu vlákniny – jablečného pektinu. Zároveň také pomáhá snižovat krevní tlak, prospěšný je i při kloubních potížích a onemocnění dnou.
Konzumace jablečného octa může pomoci při bolestech v krku, infekci v ústní dutině nebo častém výskytu aft. Velkým pomocníkem je při onemocnění angínou nebo chřipkou. Pomáhá zklidnit průběh nemoci a přispívá k rychlejšímu uzdravení.
Například Bzenecké octy neobsahují GMO (geneticky modifikované organizmy), lepek, bez obav je tedy využijte i pro bezlepkovou dietu. Jsou vhodné i pro vegetariánskou/veganskou stravu.

Jablečný ocet pomůže pleti
Jablečný ocet pomůže při kožních problémech, akné nebo potížích s dermatitidou. Přírodní cestou pomáhá s léčením zánětů a dokáže postupně a jemně slupovat odumřelou pokožku. Díky tomu bude pleť připravena lépe vstřebávat kožní výživu, lépe dýchá a má svěží vzhled. Časem se vyhladí nerovnosti pokožky a zmírní se ucpávání pórů. Pleť bude čistější a zdravější.
Jak je možné, že ocet působí tak dobře na naši pleť? Je to díky ovocným tzv. AHA kyselinám, které působí jako peeling, odstraňují odumřelé kožní buňky, stimulují regeneraci elastinu a kolagenu. Mají také přirozený bělící účinek, pomáhají také v boji s jizvami po akné a s pigmentovými skvrnami.

Krása s jablečným octem
Není jen chutný a zdravý. Dokáže také pomoci s bělením zubů, projasňuje pleť, a pokud s ním na závěr mytí opláchnete vlasy, budou krásně jemné a lesklé. Trápí vás nepříjemný zápach z úst? Jablečný ocet se může postarat i o váš svěží dech. Vypláchněte si večer ústa vodou s trochou jablečného octa, na kloktání se doporučuje 1 lžíce octa do sklenice vody.
Navíc jablečný ocet pomáhá odpuzovat parazity, jako jsou vši a blechy. Tento benefit využijete i při péči o srst vašich čtyřnohých miláčků. Občas jim srst postříkejte vodou s jablečným octem.

Inspirujte se recepty v našem magazínu o vaření
Nejčastěji se jablečný ocet používá při dochucování salátů a zeleninových pokrmů, ve kterých navozuje nenapodobitelnou chuť. Je zase charakteristický silnou a výraznou chutí, vhodný tam, kde doplňujeme další ingredience. O dalším využití octu v domácnosti, o tom, který je vhodnější na zavařování, nakládání či které octy jsou naopak lepší pro dochucování salátových dresinků, omáček a marinád, se dočtete zde.
V našem blogu milujemeocet.cz se takřka každý týden můžete inspirovat novými recepty od oceňovaných českých food blogerek. Nezapomeňte nás sledovat na facebooku.

Scroll to top